Nedávné Newslettery

Covid-19 - Itálie

Italský ministr zdravotnictví podepsal nařízení s platností ode dneška 31. března do 6. dubna 2021, jehož hlavním účelem je sice ztížit návrat Italů z velikonočních cest, ale zasáhne všechny přijíždějící do Itálie i z evropských zemí, včetně ČR.

Pro příjezdy  ze zemí skupiny C, tj. většiny evropských zemí včetně ČR je v Itálii požadován negativní antigenní či PCR test ne starší 48 h, následně pětidenní karanténa a opakování testu (antigenní či PCR). Výjimky zůstaly zachovány (transit, práce, diplomaté atd.), Omezení se týkají zejména možné turistiky. Nutno dodat, že Itálie bude od 3.-4.-5.4. v lock down, kdy by struktury a hotely neměly fungovat za účelem turistiky. Tzv. "druhé domy" bude možno navštívit i v červené zóně, ovšem omezeně v rámci jedné rodiny (ale dům musí být na rodinu veden před 14. lednem 2021). Guvernéři regionů Alto Adige, Toskánsko, Marky, Vale d´Aosta povolují přesun na chaty pouze rezidentům regionu. V Ligurii, Kampánii, Apůlii toto není povoleno ani rezidentům.

https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzularni_informace/konzularni_informace_pro_italii/informace_k_cestovani_ceska_republika.html