Nedávné Newslettery

Covid-19 - Aktualizované informace EVROPA A TŘETÍ ZEMĚ

Evropa

Chorvatsko: za poslední dny je znatelný mírný pokles počtu nakažených SARS-CoV-2 a tedy zavedená opatření fungují. Většina nově nakažených je navíc mimo místa, kam čeští turisté nejvíce jezdí. Na základě těchto informací by mohlo dojít k prodloužení doby bez omezení.

Francie: je aktuálně zaznamenán nárůst počtu nově nakažených SARS-CoV-2.

Velká Británie: i přes probíhající jednání s britskými úřady se nedá očekávat, že by se postoj Velké Británie změnil a to spíše v řádech týdnů.

Belgie: kromě Prahy byla do žlutého seznamu přeřazena celá Česká republika.

Maďarsko: je vhodné vybavit řidiče autobusů negativním PCR testem a zajistit pro ně povolení. To uděluje policie.

Tunisko: je vhodné upozornit turisty, že sebou mají mít i hotovost. Platí totiž, že by turisté neměli opouštět resorty, kde však nemusí být dostupná směnárna nebo bankomat.

Kanárské ostrovy: je zaznamenán nárůst počtu nakažených SARS-CoV-2.

Slovinsko: není k dispozici žádná informace, že by za současné situace bylo zvažováno přeřazení České republiky zpět na zelený seznam.

Třetí země

V současnosti dochází celkově ke zvyšování počtu nakažených virem SARS-CoV-2 a nedá se tedy předpokládat, že by nejbližší zasedání COREPER přidalo další země do tzv. zeleného unijního seznamu, ze kterého následně při vyhodnocování vychází i český seznam.

MZV doporučuje všem cestujícím, aby měli s sebou pro cesty do zahraničí roušky, kdykoliv se tamní opatření/nařízení mohou změnit. Současně nedoporučuje cestujícím, kteří čerstvě prodělali nemoc covid jejich okamžitou cestu do zahraničí.